همه چیز را گوگل می داند…

این روزها دیگر همگانی که همه چیز را می داند از مادر زاده شده است، جای بزرگمهر حکیم خالی تا آنچه را نمی داند، گوگل کند! اما بزرگمهر حکیم این روزها دو مشکل خواهد داشت:
۱- فزونی اطلاعات
ممکن است برای همه ی ما پیش آمده باشد که با حجم زیادی از اطلاعات تکراری و بدتر از آن بی ربط با موضوع مواجه شده باشیم البته این مشکل با بهینه تر شدن موتورهای جستجو با استفاده از الگوریتم های قوی تر و استفاده از هوش مصنوعی، کمتر شده و می شود. ضمن اینکه  استفاده از جستجوی پیشرفته، به کار بردن کلمات و اصطلاحات هوشمندانه تر و همچنین تکتیک های محدودسازی نتایج در کانالیزه کردن نتایج جستجو بسیار موثر است.

۲- اطمینان از صحت منابع
متاسفانه هیچ الگوریتم خودکاری برای ایجاد این اطمینان از صحت منابع وجود ندارد و تنها تجربه و هومشمندی کاربر در ارزیابی دقیق منابع، افراد ارائه کننده و حتی در موارد شکل ظاهری وب سایت ها می تواند این اطمینان را به وجود آورد.
خوب، باید بگم که اصلا بحث این پست، جستجو و روش ها و تکنیک ها الگوریتم هوش مصنوعی با استفاده از شبکه های عصبی نیست! چگونه به یک سایت اطمینان کنیم هم نیست!!! حتی مقدمه ای بر هفت خوان بزرگمهر هم نیست، در مورد کارتون های بزرگمهر حسین پور هم نیست
– پسچیه؟
– نه خیر، سه بار هم در نمیزند!
فقط خواستم تا ذهنتان آماده شود تا حتما به سراغ سایت معتبری که معرفی می کنم بروید. این سایت برای آموزش زبان طراحی شده و در صحت اطلاعات آن شکی نیست.

در این سایت مجموعه ای از فایل های صوتی (Pod Cast یا آنچه بیشتر کاربران، آن را رادیو اینترنتی می نامند) با هدف آموزش زبان انگلیسی برای کسانی که این زبان را به عنوان زبان دوم خود می آموزند، گردآوری کرده است. هم اینک بیش از ۷۰۰ پادکست در این سایت وجود دارد که ۵۰۰ تای آن در قالب آموزش مهارت های مختلف زندگی شامل تجارت، آموزش، اوقات فراغت، روابط عاطفی و .. می شود و ۲۰۰ فایل دیگر در قالب English Cafe ارائه شده که اصولا بحث در مورد مسائل روز است. فایل های دسته ی اول دو قسمت دارد، مکالمه و سپس تکرار آن و بررسی واژه ها و ترکیب های جدید و دسته ای هم شامل مکالمه ای را با سرعت صحبت کردن عادی در ابتدا و سپس تکرار آن با ریتم کند تر. در صورتی که فایل ها را با Jet Audio اجرا کنید، صفحه ای باز شده و متن کامل مکالمات نیز در اختیارتان قرار می گیرد (متن ها در سایت نیز موجود است). تمامی فایل ها توسط کارشناسان آموزش زبان یک موسسه آموزش معتبر آموزشی در ایالات متحده امریکا تهیه شده و به صورت مجانی قابل دانلود است.
راستی به وبلاگ سایت هم سری بزنید؛ هر از چندگاهی آپ دیت می شود و یک متن کوتاه به همراه توضیح کلمات دور از ذهن، داخل پرانتز دارد.
پی نوشت۱: وبلاگ سایت و English Cafe ها به کسانی که قصد زندگی در بلاد کفر دارن به شدت توصیه می شود چون خواننده و شنونده را فرهنگ، تاریخ و جو جوامع دیگر آشنا می کند.
پی نوشت ۲: چند بار لینک دادم ولی واسه محکم کاری: http://www.eslpod.com

6 thoughts on “همه چیز را گوگل می داند…

  1. با صدای اون آقاهه بخونید:
    “- هان چیه مهندس، میخوای بری خارج؟ راستشو بگو ! ”
    با صدای خودم بخونید:
    صوت می زنیم بلبل وار! “-:

  2. ُسلام و خیلی ممنون خانم مهندس. من ۱۰-۲۰ تا DL کردم و گوش دادم، عالی بود. دستتون درد نکنه بابت اطلاعات خوبتون. با اجازتون من لینک سایتتونو برا دوستام سند می کنم تا اونا هم استفاده کنن.
    موفق باشید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *