تجربه گیاهخواری!

خیلی وقته که منتظرم تا پروژه اداره تجهیزات که از اول اسفند شروع شده، تموم بشه تا یه پست درست و حسابی در موردش بنویسم ولی همچنان این قصه سر دراز داره..
دو هفته است که تقریبا هر روز به اداره میرم تا هرچه زودتر پروژه جمع بشه ولی انگار نه انگار، دلم می خواد از محیط دلگیر و خفه اداره غر بزنم و اینکه رفتن به اون محل اضطراب ها و خستگی های قبل از عید رو که نه طلوع خورشید رو می دیدم و نه غروبشو (از ۸ صبح تا ۸ شب توی یه زیر زمین پر از پرونده) برام تداعی می کنه، اما از قیافه خسته و پریشون همکارم که مسوولیت پروژه با ایشونه، خجالت می کشم، انگار چند سال پیر شده…
بگذریم..
امروز هم جهت ایجاد تنوع و هم اینکه با عوض شدن پیمانکار غذا، دیگه غذای اداره، قابل خوردن نیست، تصمیم گرفتم که سری به رستوران خانه هنرمندان که تقریبا کنار ادارست، بزنم. شنیده بودم که رستوران گیاهی یه و در عین حال همه جور غذایی داره البته با کیفیت خوب.
شخصا به هیچ وجه اعتقادی به گیاه خواری ندارم و معتقدم که بدن آدم به همه جور خوراکی احتیاج داره؛ حتی گاهی آت و آشغال!! ولی اشتیاق زیادی هم برای امتحان کردن غذاهای جدید دارم و همیشه سخت ترین اسمِ منوها، انتخاب من هستن!
رستوران توی ایوون، درختا که سبز شدن و نسیم ملایم و خنک…

یه نگاهی به منو میندازم، «مجموعه گیتا» تقریبا همه غذاها رو داره البته به جز کباب گیاهی. همون رو سفارش می دم، یه سینی مسی میاد رو میزم که حاوی موارد زیره (به جز پلو و خورشت بقیش تو کاسه آجیل خوری سرو شده؛ منظورم اینه که در حد چند لقمه و نمک چشک (با لهجه یزی بخونی این کلمه آخری رو!)):
– خورشت کدو + برنج؛ هیچ شباهتی نه از نظر ظاهر و نه مزه با خورشت کدوی معمول نداشت ولی خوشمزه بود
– آش جو؛ این یکی که معجونی بود واسه خودش ولی خوب بود
– لازانیا
– یه برش پیتزا با یه چتر کوچولو روش!
– اسپاگتی
– کالزن
– سالاد
– ماست؛ مزه ماستش هم فرق داشت، کمی طعم مقوا داشت، احتمالا با شیر سویا درست شده بود!!

– دسر؛چند برش موز+عسل+خلال پسته
– آب میوه طبیعی؛ آب طالبی تازه بدون شکر، کاملا طبیعی که خیلی خیلی چسبید..
از اونجایی که پروسه خوردن چایی در اداره بسیار پیچیده است، یه چایی هم میخورم که تکمیل بشه و بر می گردم اداره و از تجربه رستوران گیاهی راضی هستم هرچند کنجکاوی این دفعه گرون تموم شد: ۹۶۰۰ تومن!!! ولی چسبید، جای همگی خالی البته به حساب خودتون 😉

6 thoughts on “تجربه گیاهخواری!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *