فهرست بستن

برابری؟؟!!

حتی هم اویی که از جان و دل دوستت دارد، درعمق وجودش تو را هم ارز خود نمی داند…
چرا که او مرد زاده شده و تو زن!

1+

8 Comments

 1. فزشته

  من که برابری زن و مرد رو درست نمی‌دونم، اصلا زن و مرد دو موجودند که نمیشه باهم مقایسشون کرد. زن، زنه و مرد، مرد. هرکدوم جایگاه، ارزش و نقش خودشون رو باید حفظ کنن. این خیلی بده که زنها بخوان مثل مردها باشن یا مردها مثل زنها!

  0
 2. mo.re.za

  این نظر خودتونه یا کسی گفته؟!
  من با فرشته خانوم موافقم. چرا که واقعا نمی شه این دو موجود را مقایسه کرد و برابرشان دانست. هر کدام سر جای خود محترمند… اگر مردی خود را بالاتر از زن بداند باید این را هم بداند که خود نیز از زنی که به آن مادر می گوییم متولد شده.
  مرد؛ مرد است و زن؛ زن !

  0
 3. ؟؟؟

  زن درست و حسابی همانگونه مرتکب ادبیات می شود که مرتکب گناهی کوچک؛ و در آن میانه نگاهی هم به دور و بر می اندازد که ببیند کسی به کار او توجه دارد یا نه؛ آنچنان نگاهی که خریدار نگاه نیز هست._فردریش ویلهلم نیچه

  0
 4. مريم كربلايي

  این القائات تاریخ اجتماع قانون عرف فرهنگ جامعه علم سیاست خرافه و…….است که روزگاری دردوران زن سالاری برعلیه مردان واکنون بر علیه زنان است.
  مازنان مجدخودرااعاده می کنیم این رانه فقط زنان می خواهندبلکه مردان هم که
  دردوران مردسالاری محروم شدند ومحروم کردند خودشان راوتمام هم جنسانشان رااز محبت زنان واز منطق وعقل زنان.
  چشم بسته غیب گفتندآنانی که گفتندزن زن است ومرد مرداست.در برخی عرصه هابله وگرنه زن مردو مردزن بودونقض غرض آفرینش بود.
  اما عدل ظلم عشق نفرت انصاف علم ثروت جهل محبت بی مهری خشم حسادت شجاعت ترس فهم خرد دانش درک شکوه دانش فهمیدن خوشبختانه مفاهیمی ثابتندودرک زن ومرد نسبت به آنها یکسان است.
  ما عقل زنانه عقل مردانه نداریم ما فطرت زنانه فطرت زنانه وسرشت مردانه سرشت زنانه نداریم.ما عدالت مردانه عدالت زنانه عشق مردانه وعشق زنانه …..نداریم.
  ماجسم مردانه یاجسم زنانه داریم ما هورمون مردانه وهورمون زنانه داریم مالباس مردانه لباس زنانه داریم.آرایشگاه زنانه ومردانه داریم توالت زنانه ومردانه داریم….
  وتوای تاریخ ای اجتماع ای فرهنگ ای جامعه وای…….نمی توانی بگویی : زن تو عدل را لذت فهم راشکوه ریاضیات را قدرت را جاه را عشق رانفهم یا زنانه بفهم چون زن زن است و…..
  اوخواهد فهمیددزدکی خواهد فهمیددر کنج حصارها وزندانها و محدودیتهایی که تو برایش ساخته ای می فهمد. چون او با چیز دیگری غیر از جسمش می فهمد اختیار عقلش به دست تونیست حتی به دست خودش هم نیست.

  0

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.