فهرست بستن

خانه مجازی

تاحالا به داشتن خانه های مجازی اندیشیدهاید؟! کوچه ها و خیابانهای دنیای مجازی به اندازه واقعی نا امن است و حتما به سرپناهی نیاز دارید. به جای آجر و سیمان، کمی باید برنامه نویسی بدانید البته بدون آن هم میتوان خانه های نقلی دست و پا کرد. در هنگام ساخت، خرید یا اجاره منزل مجازی نکات زیر را به یاد آورید:
۱- پیکسلها، آجرهای خانه شماست؛ افکار خود را به پیکسل تبدیل کنید!
مدیریت پروژه در ساخت خانه مجازی بسیار مهم است. ابتدا مشخص کنید که چه میخواهید و چگونه آنرا پیاده سازی میکنید، سری به منازل دیگران بزنید، ایده بگیرید و  یک نقشه خوب و حساب شده آماده کنید.
۲- مصالح مورد نیاز
سنگ بنای دنیای مجازی، صفر و یک است و چیزی جز آنرا درک نمیکند، نقشه خوش آب و رنگتان باید با ابزاری تبدیل به صفر و یک شود. جهت این تبدیل برنامه های خاصی وجود دارد. ویرایشگر «HTML» برای شروع کار مناسب به نظر میرسد. در آدرس زیر میتوانید فهرستی از ابزار ساخت صفحات و آدرس مربوط به آنها را بیابید:

http://www.100best-free-web-space.com/
آدرس زیر نیز اطلاعات بیشتری در زمینه معماری و دکوراسیون داخلی خانه مجازی در اختیارتان میگذارد:

http://www.allaboutyourownwebsite.com/
ویرایشگری مانند Front Page نیز وجود دارد که بدون نیاز چندانی به دانش برنامه نویسی و به شکل کاملا user-friendly، خانه های دوست داشتنی برای شما میسازد.
3- آدرس منزلتان چیست؟
خانه مجازی شما آدرسی خواهد داشت که منحصر به فرد است و تنها متعلق به شماست. با صرف مبلغی به صورت سالیانه، آدرسی به شکل http://www.yourname.com/ (.net، .org، .info، .ir و ..) خواهید داشت.
وب سایتهایی وجود دارد که دامنه های رایگان در اختیارتان قرار میدهد و البته در این صورت  محدودیتهایی هم در نام و هم فضا خواهید داشت.
۴- یک زمین مرغوب بخرید!
بی شک مهمترین بخش ایجاد یک صفحه وب، داشتن محلی برای قرار دادن آن یا به عبارت دیگر میزبان (Host) است. زمینی که میخرید یا همان میزبان شما باید توانایی ایجاد فضای کافی برای نیازهای امروز و فردای شما را داشته باشد ضمن اینکه بتواند در صورتیکه مهمانی بزرگی در منزلتان ترتیب میدهید (مواقع پر ترافیک)، پهنای باند مناسب را ارائه نماید.
۵- خانه تان را متروکه نکنید!
پس از اینکه خانه های زیبا ساختید، مرتب آن را زیر نظر داشته باشید، بخشهای شکسته را ترمیم کنید، صفحاتی را که کند باز میشود یا لینک بیمقصد دارد بایستی مورد تجدید نظر قرار دهید. سعی کنید به صورت دوره ای، وب سایت خود را به روز کنید؛ در جذب بیننده بسیار تاثیرگذار خواهد بود. وقتی بازدیدکنندگان بدانند که در چه دوره زمانی به دنبال چه اطلاعاتی در صفحه شما باشند، سایتتان محبوبتر خواهد بود.
اگر خانه مناسبی ساختید ما را نیز به آن دعوت کنید!

مهسا محق – ماهنامه مهندسی پزشکیشماره ۶۵ ، سال ششم ، شهریور/۱۳۸۵

دریافت فایل مقاله به شکل چاپی در ماهنامه 

0

1 Comment

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.